Всеукраїнський марафон – цілі і завдання.

В жовтні 2016 року група молодих людей, усвідомлюючи стан справ що склався в країні з вихованням дітей та молоді, вирішила не стояти осторонь та підтримати Указ Президента від 13 жовтня 2015 року №580. Відповідно до регіонального розподілу районів у Вінницькій області, створити мобільні групи. Ці групи подорожуючи по містах та селах області на власному прикладі демонструють переваги здорового способу життя, заняття спортом. Організовують зустрічі з ветеранами війни, УПА, Афганістану та АТО. Вирішили об’єднати всі обласні федерації по спорту з ціллю вивчення попиту на різні види спортивних занять та якісного забезпечення тренерами відповідного профілю всі учбові заклади області. Надавати посильну допомогу у створені гуртків по інтересах (туристичних, краєзнавчих, по альпінізму, природоохоронних, цивільного захисту, допризовної підготовки, рибальства та інших).

Для цього створено шість громадських організацій («Рось», «Терен», «Тейваз», «Кремінь», «Лелеки» та «Військово-патріотичний центр «Захист Вітчизни»), за кожною з яких закріплено один з регіонів області. Ці організації вже в листопаді – грудні 2016 року приймали активну участь у створені Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій обласній адміністрації. Ними була запропонована детальна програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, яка детально охоплює абсолютно всі учбові заклади області (вищі, середні, професійно-технічні училища та школи). Наша програма входить до «Обласної цільової комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки» ухваленої 13 сесією Вінницької обласної ради 7скликання від 20 грудня 2016 року №224. Обласною цільовою комплексною програмою національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, передбачено (додаток №4 в пункті 1.1) на базі громадських організацій («Рось», «Терен», «Тейваз», «Кремінь», «Лелеки» та «Військово-патріотичний центр «Захист Вітчизни»), створити районні координаційні центри, на що цим рішенням передбачено виділити 60 000 гривень з обласного бюджету.

В даний час наші організації плідно працюють з вищими навчальними закладами та органами державного управління області, укладаючи договори про співпрацю, з метою узгодження дій по національно – патріотичному вихованню дітей та молоді. Приймають активну участь в житті області, тісно співпрацюючи з охороною природи та рибних запасів, екологічною службою приймаючи участь в науково-практичних конференціях та круглих столах. Проводять екскурсії, приймають активну участь в вшануванні пам’яті народних героїв (зокрема Данила Нечая та Устима Кармалюка, Небесної сотні та АТО).

Налагоджують зв’язки з громадськими організаціями України з метою обміну досвідом та передачі естафети Всеукраїнського марафону. Готують представників від своїх громадських організацій, які мають напряму співпрацювати з комітетами та фракціями Верховної ради, профільними міністерствами, департаментами Адміністрації Президента.

Залучають до співпраці активну молодь. Відроджують старі козацькі бойові мистецтва. Тісно співпрацюють з військовими частинами пропагуючи переваги військової служби та звитягу і доблесть наших воїнів, серед молоді.

Розробляють програми по розвитку резервних можливостей організму, в тому числі: сили, спритності, пам’яті та таємних наук наших предків. Особливу увагу приділяють вивченню характерництва. Заохочуючи мислячу молодь, в такий спосіб вивчати історію, традиції і надбання свого народу.

Запрошують всіх небайдужих приєднуватися до їх почину.