Проблеми молоді

Трояни
Проблеми молоді

На світлині командир батальйону «Айдар» - Сергій Мельничук, що безпосередньо з майдану Незалежності разом з побратимами першим вирушив на Схід захищати Батьківщину. Сьогодні він прийшов підтримати учасників молодіжної конференції громадських організацій об’єднання «ТРОЯНИ». Тема конференції - «Наш вклад в національно-патріотичне виховання дітей та молоді на Вінниччині». У ній прийняли активну участь 33 представники національно-патріотичного виховання дітей та молоді з усіх районів та міст Вінницької області. А також очільники громадських організацій : Олександр Сердюк - ГО «Кремінь», Валентин Кусяка - ГО «Лелеки», Артем Ковальчук - ГО «Тейваз», Володимир Ільченко - ГО «Військово-патріотичний центр Захист Вітчизни», В'ячеслав Кошельник - ГО «Терен», Андрій Новіцький - ГО «Рось».

Обговоривши стан справ, що склалися, та заслухавши виступ заступника голови Координаційної ради по національно-патріотичному вихованню дітей та молоді при Вінницькій ОДА – Мельничука Андрія Сергійовича, стало очевидним, що втілення в життя Указу Президента №580/2015 на Вінниччині вкрай незадовільне. Андрій Мельничук порівняв роботу шести громадських організацій об’єднання «ТРОЯНИ» з роботою Департаменту соціальної та молодіжної політики області. Дослівна цитата частини його виступу:

«В 2016 році Вінницька обласна рада затвердила програму Департаменту соціальної та молодіжної політики. Загальний кошторис програми склав 16789,58 тис. грн. до 2020 року з обласного бюджету та 13612 тис. грн. з районних та міських бюджетів. Вінницька ОДА за підписом Коровія В.В. передбачила на заходи в 2017 році 970 тис. грн. Станом на 1.10.2017 рік використано кошти 305 тис. грн. Виконано 12 пунктів (заходів) програми а саме: Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (хода і віче), «Сокіл-Джура», Козацькі змагання в Гнівані, Табір «Берег ріки», Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва», фестиваль «Живий вогонь», фестиваль в селі Байраківці, табір «Героїв УПА», «Труханівська Січ», «Хоминська Січ – козацький табір»

Круглий Стіл «Іван Богун», «Сурми звитяг», при цьому, представники вищезгаданого Департаменту, були відсутні майже на всіх заходах. Натомість об’єднання «ТРОЯНИ», не чекаючи затвердження обласної програми, розпочали акцію «Всеукраїнський національно-патріотичний марафон» з яким об’їхали віддалені міста та села Вінницької області, демонструючи своїм прикладом для дітей та молоді переваги здорового способу життя. Загалом організовано та проведено понад 122 заходи. Та тільки один із них за підтримки бюджету».

Варто зазначити, що заходи відбувалися лише за рахунок власних коштів небайдужої молоді, котра брала в них участь, - це студенти навчальних закладів Вінницької області.

Слова Андрія Мельничука підтвердив Максим Студілко – заступник начальника управління молодіжної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, зауваживши, що 17 –го жовтня відбудеться засідання Координаційної ради, де планується провести зміни, доповнення та корегування Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Звертаємо вашу увагу, що ці зміни вносять аж через десять місяців практичної бездіяльності з боку влади. Стає цікаво, а хто ж тоді контролює виконання Програми в області та по районах?

Теплі слова підтримки молодь отримала з вуст Наталії Морозової – директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, голови Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді, яка наголосила присутнім: «що саме ви, об’єднання «ТРОЯНИ», ті перші, які прийшли до керівництва області, і сказали: «а ми це вже практично робимо, робимо без грошей, але нам дуже важливо, щоб діти - майбутнє покоління було патріотами своєї держави». І саме ви розпочали цю роботу. Я вважаю, що це дуже цікавий досвід. Може ми подумаємо і дійсно будемо узагальнювати досвід реалізації вашої програми. Звичайно, хоч ви і зазначили що значних фінансових витрат не було, та ваш внесок є надзвичайно вагомим. І ви це вже практично зробили. Тож

подавайте кандидатури і будемо думати про можливість створення спеціального молодіжного центру».

Думку Морозової підтримали: депутат Вінницької обласної ради Володимир Барцьось, громадський діяч Ніна Бегас та заступник голови Координаційної ради по національно-патріотичному вихованню дітей та молоді при Вінницькій ОДА Мельничук Андрій Сергійович. А Максим Студілко – заступник начальника управління молодіжної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації планує винести це питання на засідання Координаційної ради.

Найважливіше, що було для молоді на цій конференції – це тепла, сердечна підтримка депутата Верховної ради України, славнозвісного командира батальйону «Айдар» - Сергія Петровича Мельничука. Він прибув до нашого міста Вінниці спеціально заради цього заходу. Цей зайнятий чоловік знайшов час і теплі слова підтримки для нашої молоді і запросив на цей захід Олега Анатолійовича Голенка, досвідченого спеціаліста по національно-патріотичному вихованню, який щиро поділився з нами своїм досвідом. Але на превеликий жаль, Сергій Мельничук депутат від Житомирщини, а представників Вінниччини у Верховній раді України наша молодь бачить лише з екранів телевізорів. Про них виборці чують лише тоді, коли їм потрібні голоси. Тож закликаємо виборців задуматись і голосувати лише за тих депутатів, які дійсно приносять користь народу.(Якщо знаєте таких, то повідомляйте.)

Також на наш захід завітали два викладачі - кандидати наук з Вінницького національного технічного університету. Вони запросили відвідати їх заклад та долучитись до заходів патріотичного спрямування.

Обговоривши всі проблеми та порадившись, молодь дійшла висновку, що виникла необхідність створення єдиного «Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді» в області та країні. В якому потрібно чітко сформулювати державну позицію щодо національно-патріотичного виховання

дітей та молоді. Оскільки у державі склалася ситуація, як у тій байці «про лебедя, рака та щуку» коли партій багато та всі тягнуть у різні боки, відстоюючи свої власні програми та інтереси і при цьому зовсім не дбаючи про народ. Тому було створено ініціативну групу з підготовки конструктивних матеріалів для подання на розгляд представникам влади щодо вирішення цих проблем.

Відеоматеріали конференції буде згодом розміщено на сайті.

Павло Сухаревський.

Вбудована мініатюра для Відео Патріотичне виховання
Відео Патріотичне виховання
Кількість переглядів: 2339